test wiedzy ogolnej do policji w 2017

Test wiedzy ogólnej do Policji w 2017 roku – jak wygląda?

Test Wiedzy Ogólnej do Policji

Test Wiedzy Ogólnej czy też po prostu test wiedzy jest to jeden z pierwszych etapów w postępowaniu rekrutacyjnym do Policji. Składa się on z 40 pytań z jak sama nazwa wskazuje – wiedzy ogólnej, lecz czy jest to aż tak ogólna wiedza? Nie do końca, ale o tym za chwilę.

Jak wygląda test wiedzy ogólnej?

Test ten odbywa się w stali komputerowej, trwa 40 minut – 1 minuta na 1 pytanie, nie ma ujemnych punktów za złe odpowiedzi, tak więc jak czegoś nie wiesz po prostu strzelasz. Czasu jest w sam raz, na niektóre pytania odpowiedź jest oczywista, tak, że z pytaniem schodzi dosłownie 15 sekund, na inne jest gorzej – wtedy wykorzystujesz minutę i te 45 sekund, które przed chwilą zaoszczędziłeś.. 😉 Tak więc średnio czasu wystarcza. Nie ma też cofania wstecz, jak już raz odpowiesz to tak musi zostać.

Wykaz źródeł do Testu Wiedzy do Policji (kliknij aby powiększyć).

test wiedzy ogólnej do policji wykaz źródeł

test wiedzy do policji 2017 wykaz źródeł

Jeśli ktoś myśli o ściąganiu to… jest to możliwe, ale trudne i ryzykowne. Na teście są kamerki i jeden pan który pilnuje tego wszystkiego. Na pewno są i będą osoby, które ściągają, ale nie jest to łatwe i wymaga odpowiedniego sprzętu i ‚ekipy’, znacznie łatwiej po prostu nauczyć się, szczególnie, że można kupić gotowe testy z których nauka nie jest wcale szczególnie uciążliwa 😉

Jak przygotować się do Testu wiedzy do policji?

Przede wszystkim wkuć 2 główne źródła wiedzy ‚na blachę’ – mówię tutaj o Konstytucji i Ustawie o Policji.

Oprócz tego dobra rzecz to nauczyć się gotową bazę pytań, tutaj z pomocą idą sprzedawane testy – o tym pisałem wcześniej: testy do policji.

Jakie pytania pojawiają się na teście? Jak pisałem – dużo pytań z konstytucji i UoP, część pytań jest również z innych ustaw, np. o ruchu drogowym. Cała lista materiałów do przerobienia jest do pobrania ze strony Policji.

Tak podsumowując – nie taki diabeł straszny jak go malują – do wszystkiego da się przygotować, da się nauczyć. Na naukę samego testu wiedzy warto przeznaczyć ok. 2 tygodnie, ale ktoś bardziej kumaty i w tydzień dałby radę. Jeśli jednak wolisz lepiej się przygotować możesz poświęcić i dłuższy czas, rozłożyć sobie pracę systematycznie przerabiając np. 50 pytań dziennie, potem X stron danej ustawy dziennie itp., można to sobie fajnie rozplanować, wtedy nagle okazuje się, że nie jest tak źle i wszystko jest do zrobienia.

 

pluszak policjant

About the author

testydopolicji

View all posts

3 komentarze

  • No właśnie u mnie też było pare pytań z ruchu drogowego i kilka w ogóle z kosmosu, prawdopodobnie z którychś z tych ustaw które wymienili w źródłach ale aż takich szczegółów nie dociekałem niestety :/

    • Marcin – pytania do wiedzy możesz znaleźć szukając dobrze w gogle, będzie to baza 315 pytań – lecz jeżeli chcesz napisać test naprawdę dobrze to lepiej poszukać materiałów jeszcze z dodatkowych źródeł 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*